| Upload Date | December 22 2025 11:54 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2467 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2456
352.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2392
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2340
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2443
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2156
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3139
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2337
187.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2332
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2158
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2082
8.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2927
91.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3084
237.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2628
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3115
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1990
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2561
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4993
717.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7779
46.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6387
130.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6607
152.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6661
90.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8747
43.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2623
210.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6906
214.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4749
142.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5562
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8295
258.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6434
494.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6358
186.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6070
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6455
6.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6145
194.6 Kpixels/sec |