| Upload Date | December 22 2025 11:50 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | SchenkerTechnologiesGmbH XMG CORE (M24) |
| Motherboard | NB02 GMxHGxx |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2475 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1258
180.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1158
6.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1315
26.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1135
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1252
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1219
6.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1237
99.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1159
35.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1277
38.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1622
6.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1576
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1242
95.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1404
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1668
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1084
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1365
43.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7196 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5023
721.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8485
51.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7905
161.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8331
192.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7659
103.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10835
53.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1564
125.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10836
335.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5142
153.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8701
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11937
371.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5986
460.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7957
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7408
73.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11071
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9521
301.5 Kpixels/sec |