| Upload Date | December 22 2025 11:47 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z790-V WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2584 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2422
347.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2328
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2536
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2546
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2501
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2462
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2584
207.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2509
77.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2515
75.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3292
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2963
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2387
183.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2539
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3123
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2455
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2775
87.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15904 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8466
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19821
119.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17970
367.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19282
444.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22028
299.0 images/sec |
|
|
Clang
|
29084
143.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3289
263.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27888
864.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9368
280.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15388
63.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22149
689.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17653
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16309
478.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11953
118.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33707
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18137
574.3 Kpixels/sec |