| Upload Date | December 22 2025 11:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25060RK16C |
| Model ID | Xiaomi 25060RK16C |
| Motherboard | dali |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.02 GB |
| Single-Core Score | 2792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2404
345.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2306
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3286
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2903
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2692
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3414
16.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2443
195.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2607
80.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3392
101.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2698
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3135
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2498
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3112
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3201
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2098
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2914
92.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7036
1010.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10188
61.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12036
246.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11505
265.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9465
128.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12768
62.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11175
346.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6573
196.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7378
30.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11481
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5970
459.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9179
269.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8671
86.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9537
9.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10702
338.8 Kpixels/sec |