| Upload Date | December 22 2025 11:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21FA0028US |
| Motherboard | LENOVO 21FA0028US |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13980HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3990 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2046 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2200
316.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2347
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1849
37.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1900
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2601
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2681
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1937
155.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1854
57.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1701
50.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2320
9.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2053
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1769
136.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1826
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2240
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1754
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1840
58.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12451 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6491
932.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15508
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14590
298.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13775
317.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15632
212.1 images/sec |
|
|
Clang
|
28536
140.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2351
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27384
848.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6447
192.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8337
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18860
586.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14258
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11665
342.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8360
82.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35474
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15363
486.4 Kpixels/sec |