| Upload Date | December 22 2025 11:34 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2503 |
| Model ID | vivo V2503 |
| Motherboard | k6989v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.06 GB |
| Single-Core Score | 2195 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1894
272.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1851
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2641
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2574
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2098
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2778
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2192
175.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2159
66.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2374
71.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2113
8.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2506
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1742
133.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2284
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2076
20.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1595
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2352
74.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6486 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4937
709.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7255
43.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8818
180.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9806
226.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7423
100.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9041
44.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2417
193.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8879
275.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4511
135.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4886
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8560
266.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4101
315.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6995
205.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6072
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7769
7.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8656
274.1 Kpixels/sec |