| Upload Date | December 22 2025 11:34 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5580 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DTP1F |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7440HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1244 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1114
160.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1327
7.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1364
27.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1359
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1041
14.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1373
6.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1187
95.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1172
36.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
606
18.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1821
7.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1681
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1181
90.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1383
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1605
15.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1138
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1544
48.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3372 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2296
329.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4213
25.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3746
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4128
95.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3420
46.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4380
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1441
115.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3791
117.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1585
47.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5030
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5345
166.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3466
266.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3920
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3712
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3999
3.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4282
135.6 Kpixels/sec |