| Upload Date | December 22 2025 11:34 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7340 |
| Motherboard | Dell Inc. 0C5RG2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1365U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
761
109.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2248
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2149
44.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2448
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2461
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2499
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2512
201.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2467
76.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2456
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3141
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3022
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1921
147.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2400
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2792
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2472
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2706
85.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3973 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3061
439.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3784
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4114
84.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4243
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4463
60.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3754
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2891
231.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4494
139.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3725
111.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5160
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5152
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2718
209.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4156
122.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4569
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4480
4.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4580
145.0 Kpixels/sec |