| Upload Date | December 22 2025 11:34 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | SchenkerTechnologiesGmbH XMG CORE (M24) |
| Motherboard | NB02 GMxHGxx |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2475 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1280 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1251
179.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1172
7.06 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1344
27.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1145
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1245
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1199
5.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1223
98.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1165
36.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1271
38.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1586
6.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1544
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1230
94.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1398
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1675
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1074
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1345
42.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7067 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5085
730.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9146
55.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6661
136.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7655
176.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7714
104.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10566
52.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1560
124.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10396
322.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5068
151.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8704
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11623
361.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6365
489.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7638
224.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7285
72.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10928
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9789
310.0 Kpixels/sec |