| Upload Date | December 22 2025 11:33 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2321 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2383
342.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2337
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2342
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2331
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2018
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3012
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2133
170.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2207
68.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1860
55.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1977
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2787
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2934
225.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2525
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2675
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1975
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2215
70.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5622 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5093
731.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7485
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5852
119.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6187
142.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5640
76.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8223
40.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2417
193.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6535
202.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4067
121.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5316
22.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7873
245.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6221
478.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6161
180.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4867
48.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6378
6.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5593
177.1 Kpixels/sec |