| Upload Date | December 22 2025 11:33 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20L6S5FE00 |
| Motherboard | LENOVO 20L6S5FE00 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8650U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.11 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4187 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2494 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 853 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
803
115.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
963
5.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
981
20.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
959
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
717
9.73 images/sec |
|
|
Clang
|
976
4.81 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
884
70.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
815
25.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
379
11.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1268
5.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
907
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
729
56.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
938
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1053
10.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
858
830.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1009
31.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1451
208.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3511
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2972
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3821
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2777
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4197
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
982
78.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3921
121.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1193
35.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3597
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4131
128.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2522
193.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3045
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2815
27.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4047
3.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3343
105.8 Kpixels/sec |