| Upload Date | December 22 2025 11:33 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M PG Lightning |
| Motherboard | ASRock B650M PG Lightning |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5040 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2729 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2839
407.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2927
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2809
57.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2434
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2513
34.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2640
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2441
195.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2459
76.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2526
75.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3226
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3221
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3092
237.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2867
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3174
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2338
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2862
90.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15209 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11866
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19457
117.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15295
313.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18201
419.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19931
270.5 images/sec |
|
|
Clang
|
23530
115.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3276
262.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21430
664.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11086
331.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15844
65.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22476
699.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17199
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15134
444.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11681
115.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25125
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16895
535.0 Kpixels/sec |