| Upload Date | December 22 2025 11:32 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 16-b0xxx |
| Motherboard | HP 88FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4591 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2932 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2191
314.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1948
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2287
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2262
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2159
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2212
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2138
171.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1735
53.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2174
65.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2606
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2473
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2046
157.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2058
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2455
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2016
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2335
73.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9714 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5058
726.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11366
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8739
178.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13977
322.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13377
181.6 images/sec |
|
|
Clang
|
17142
84.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2632
210.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14952
463.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5621
168.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11210
46.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12746
396.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11060
850.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10403
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7391
73.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18686
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10955
346.9 Kpixels/sec |