| Upload Date | December 22 2025 11:31 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2944 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2431
349.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2408
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3235
66.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3020
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2816
38.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3502
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2061
165.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2608
80.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4696
140.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2866
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3141
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3266
251.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3360
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3349
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2420
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2991
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9479 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6651
955.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10696
64.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11941
244.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10921
251.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12521
169.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15739
77.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2029
162.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11914
369.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9963
298.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9948
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12497
388.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6831
525.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10482
307.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8876
88.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12645
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11224
355.4 Kpixels/sec |