| Upload Date | December 22 2025 11:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.8.4 (Build 23J305) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 2780 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2394
343.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2927
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2523
51.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2795
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2670
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2844
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2150
172.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2911
90.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2666
79.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3617
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3381
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2912
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2853
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2713
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2795
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3239
102.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14633 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5305
761.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
22029
132.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14260
291.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17823
411.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18814
255.3 images/sec |
|
|
Clang
|
38240
188.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2700
216.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33432
1.01 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
7235
216.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16252
67.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16160
502.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18691
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15349
450.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7301
72.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44757
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18255
578.0 Kpixels/sec |