| Upload Date | December 22 2025 11:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 25060RK16C |
| Model ID | Xiaomi 25060RK16C |
| Motherboard | dali |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 2604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2029
291.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2182
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2914
59.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2596
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2499
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3136
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2331
186.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2432
75.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3155
94.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2483
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2954
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2464
189.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2959
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3378
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2054
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2753
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8065 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6688
960.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9881
59.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11768
240.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10797
249.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8873
120.4 images/sec |
|
|
Clang
|
10882
53.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2458
196.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10361
321.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6508
194.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6725
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10536
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5545
426.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8158
239.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8329
82.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9017
8.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10215
323.4 Kpixels/sec |