| Upload Date | December 22 2025 11:18 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4822 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2230
320.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1903
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1897
38.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1978
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1958
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2133
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2132
170.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2223
68.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1149
34.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2907
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2917
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2268
174.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2405
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2196
21.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1981
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2262
71.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7389 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3919
562.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9605
57.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4806
98.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7309
168.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8228
111.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16980
83.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2758
220.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18467
572.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3253
97.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9368
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7505
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11823
909.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7678
225.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3772
37.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21155
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7119
225.4 Kpixels/sec |