| Upload Date | December 22 2025 11:16 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | SchenkerTechnologiesGmbH XMG CORE (M24) |
| Motherboard | NB02 GMxHGxx |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2475 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1278 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1254
180.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1183
7.13 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1305
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1153
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1254
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1172
5.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1218
97.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1175
36.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1272
38.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1631
6.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1563
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1171
90.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1407
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1635
16.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1092
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1348
42.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6680 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5098
732.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7187
43.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6062
124.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7116
164.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7545
102.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9547
47.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1424
114.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9985
309.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4785
143.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8691
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11504
358.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6073
466.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7518
220.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7408
73.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11026
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9414
298.1 Kpixels/sec |