| Upload Date | December 22 2025 11:16 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 12 |
| Model ID | Xiaomi 2201123G |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.01 GB |
| Single-Core Score | 1591 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1317
189.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1254
7.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1865
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1748
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1672
22.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1854
9.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1447
115.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1632
50.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1884
56.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1642
6.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1875
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1133
87.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1830
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1480
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1277
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1771
56.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2336
335.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3821
23.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5178
106.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5452
125.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4233
57.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4322
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1049
84.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4956
153.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3222
96.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2996
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4112
128.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2121
163.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3435
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2515
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4274
4.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4716
149.3 Kpixels/sec |