| Upload Date | December 22 2025 11:13 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | Alto rendimiento |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4449 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1879 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2013
289.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1206
7.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1926
39.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1938
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1824
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1914
9.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1983
158.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2053
63.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1072
32.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2652
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2702
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1677
128.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2298
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2305
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1814
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2114
66.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7351 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4697
674.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8656
52.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6562
134.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8362
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8700
118.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11320
55.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2404
192.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13735
425.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3457
103.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8155
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9745
303.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9400
722.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8329
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5114
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16122
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8497
269.0 Kpixels/sec |