| Upload Date | December 22 2025 11:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2305 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2292
329.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2335
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2328
47.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2355
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1995
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3030
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2204
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1855
55.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1945
8.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2756
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2833
217.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2470
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2675
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1991
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2215
70.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5646 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4977
714.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7503
45.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5981
122.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6114
141.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5730
77.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8255
40.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2456
196.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6516
201.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3979
119.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5228
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7856
244.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6167
474.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6182
181.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5361
53.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6423
6.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5612
177.7 Kpixels/sec |