| Upload Date | December 22 2025 11:04 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic7 Pro |
| Model ID | HONOR PTP-N49 |
| Motherboard | PTP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.98 GB |
| Single-Core Score | 2859 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2416
346.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2320
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3226
66.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3030
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2887
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3612
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2380
190.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2765
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3124
93.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2554
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2889
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3045
234.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3408
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3168
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2618
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2771
87.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8605 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5871
843.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8244
49.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10280
210.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10117
233.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10655
144.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13946
68.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2726
218.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11303
350.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7327
219.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7343
30.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11582
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8938
687.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9567
280.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7683
76.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11689
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9910
313.8 Kpixels/sec |