| Upload Date | December 22 2025 11:04 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4903 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2374
341.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2105
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2177
44.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2116
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2021
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2161
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2187
175.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2281
70.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1156
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3015
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3012
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2287
175.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2536
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2542
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2034
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2356
74.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5938
852.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12054
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7770
159.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10528
242.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11619
157.7 images/sec |
|
|
Clang
|
18207
89.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2804
224.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19311
598.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4485
134.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12616
52.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11290
351.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13717
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
9240
271.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5827
57.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23007
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10070
318.8 Kpixels/sec |