| Upload Date | December 22 2025 11:03 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2228 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2227
319.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2345
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2269
46.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2320
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1966
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2835
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2070
165.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2158
66.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1708
51.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1903
7.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2648
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2806
215.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2317
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2520
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1941
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2099
66.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5139 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4843
695.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7066
42.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4795
98.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5895
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5073
68.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7869
38.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2238
179.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6207
192.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2834
84.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4899
20.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7351
228.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5660
435.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5685
166.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4962
49.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6091
5.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5550
175.7 Kpixels/sec |