| Upload Date | December 22 2025 10:57 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320M-K |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3859 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1135 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1529
219.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1481
8.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1187
24.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1286
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
884
12.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1225
6.03 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1031
82.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1270
39.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
422
12.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1125
4.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1744
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1259
96.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1140
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1147
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1198
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1144
36.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4575 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2057
295.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6000
36.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3835
78.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5682
131.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4900
66.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10142
49.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1272
101.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10696
331.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1663
49.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5474
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6146
191.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5669
435.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5259
154.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3090
30.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11866
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5318
168.4 Kpixels/sec |