| Upload Date | December 22 2025 10:53 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 16-b0xxx |
| Motherboard | HP 88FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4595 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1062 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2168 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2204
316.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1969
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2226
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2254
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2123
28.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2203
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2152
172.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1733
53.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2194
65.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2609
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2479
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2032
156.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2058
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2455
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2028
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2370
75.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9756 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5224
750.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12212
73.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8987
184.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13880
320.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13564
184.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17352
85.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2653
212.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14972
463.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5711
170.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10898
45.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12732
396.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10652
819.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9908
290.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7419
73.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18917
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10220
323.6 Kpixels/sec |