| Upload Date | December 22 2025 10:52 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2889
414.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2875
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2907
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2841
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2574
34.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3677
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2616
209.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2651
82.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2253
67.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2514
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3362
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3522
270.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3122
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3651
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2460
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2826
89.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7375 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6248
897.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9064
54.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8297
169.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7664
176.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8138
110.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10361
51.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3127
250.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8318
257.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5690
170.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6343
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10065
313.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8033
617.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7843
230.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7741
76.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7928
7.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8123
257.2 Kpixels/sec |