| User | spyda256 |
| Upload Date | December 22 2025 10:49 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group H77MU3 |
| Motherboard | BIOSTAR Group H77MU3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 217 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 242 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1016
145.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1314
7.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1105
22.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1137
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
252
3.43 images/sec |
|
|
Clang
|
1035
5.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
986
78.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1005
31.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
61
1.82 images/sec |
|
|
Background Blur
|
507
2.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
853
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
859
66.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
624
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
381
3.78 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
827
800.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
319
10.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2313 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2285
328.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5472
33.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3796
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5033
116.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1061
14.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4344
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1243
99.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4523
140.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
253
7.58 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1901
7.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3445
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3324
255.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2640
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1241
12.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4380
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1491
47.2 Kpixels/sec |