| Upload Date | December 22 2025 10:48 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1156
166.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1256
7.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1741
35.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1657
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1387
18.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1664
8.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1342
107.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1403
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1328
39.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1199
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1601
49.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
902
69.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1381
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1138
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1140
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1435
45.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2220
318.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3858
23.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4918
100.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5773
133.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4776
64.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5392
26.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1560
125.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5998
185.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2457
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3799
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5634
175.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2546
195.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4059
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3547
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5313
5.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5031
159.3 Kpixels/sec |