| Upload Date | December 22 2025 10:47 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Katana GF66 11UE |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-1581 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.34 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4689 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3262 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2337 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2351
337.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2177
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2412
49.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2374
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2182
29.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2220
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2102
168.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2203
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2291
68.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2747
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2987
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2164
166.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2151
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3076
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2079
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2485
78.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5950
854.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11330
68.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9007
184.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12257
282.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9816
133.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11111
54.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2715
217.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11051
342.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5277
157.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7612
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12970
403.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9169
705.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8421
247.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8160
81.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10868
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9904
313.6 Kpixels/sec |