| Upload Date | December 22 2025 10:47 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2065 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1620
232.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1635
9.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2601
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2011
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1903
25.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2382
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1661
133.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1722
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3759
112.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1886
7.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2111
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2278
175.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2263
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2358
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1651
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2040
64.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5588
802.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7364
44.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9838
201.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8944
206.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9894
134.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13272
65.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2123
170.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9518
294.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7911
236.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8333
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10702
333.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8042
618.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8069
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7117
70.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9874
9.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9449
299.2 Kpixels/sec |