| Upload Date | December 22 2025 10:47 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3925 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3425
491.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3400
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3931
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3623
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3587
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4495
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3619
289.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3327
103.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6034
180.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3900
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3914
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4889
375.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4167
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4619
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3317
3.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3628
114.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10176 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8955
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11546
69.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11347
232.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9684
223.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11015
149.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13637
67.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4323
346.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10422
322.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11480
343.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9974
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11700
364.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11010
846.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11213
329.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11365
112.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10524
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9859
312.2 Kpixels/sec |