| Upload Date | December 22 2025 10:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3004
431.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2884
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3002
61.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2966
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2693
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3713
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2776
222.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2766
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2469
73.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2633
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3541
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3682
283.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3331
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3882
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2502
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2991
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6471
929.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8938
53.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8537
174.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8014
184.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8248
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10592
52.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3223
258.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8305
257.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5948
178.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6605
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10284
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8219
631.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8272
242.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8060
80.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8267
8.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7836
248.1 Kpixels/sec |