| Upload Date | December 22 2025 10:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M-HDV/M.2 |
| Motherboard | ASRock B650M-HDV/M.2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5749 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6386 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3415
490.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3104
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3746
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3441
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3399
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3309
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3577
286.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3198
99.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3728
111.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4730
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4056
126.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3939
302.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4007
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4197
41.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2938
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3699
117.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19372 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13009
1.82 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21757
131.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18753
383.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22384
516.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25892
351.4 images/sec |
|
|
Clang
|
28968
142.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4654
372.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28803
892.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12870
385.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23479
97.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28896
899.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24182
1.86 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19926
584.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16704
165.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33077
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21289
674.1 Kpixels/sec |