| Upload Date | December 22 2025 10:40 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 Mini G3 Workstation |
| Motherboard | HP 82C0 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1245 v5 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2142 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1068
153.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1284
7.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1382
28.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1305
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
994
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1252
6.17 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1074
86.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1196
37.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
473
14.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1585
6.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1686
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
988
75.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1247
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1676
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1097
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1546
49.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4233 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2522
362.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5616
33.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5030
103.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5581
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4316
58.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6168
30.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1486
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6291
194.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1935
57.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5536
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7334
228.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3846
295.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4459
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4510
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5268
5.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4833
153.0 Kpixels/sec |