| Upload Date | December 22 2025 10:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3414
490.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3394
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3883
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3612
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3573
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4464
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3564
285.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3281
101.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6033
180.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3802
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3910
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4781
367.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4133
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4603
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3300
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3589
113.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8981
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11336
68.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11612
237.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10324
238.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10980
149.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13494
66.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4271
342.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10375
321.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11419
341.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10110
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11780
366.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10715
823.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11174
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11077
109.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10379
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9960
315.4 Kpixels/sec |