| Upload Date | December 22 2025 10:39 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac Studio (2023) |
| Model ID | Mac14,14 |
| Motherboard | Mac14,14 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Ultra |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | Apple M2 Ultra |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2506
359.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2680
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2681
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2651
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2414
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3394
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2526
202.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2521
78.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2336
69.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2360
9.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3032
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3181
244.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3009
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3141
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2169
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2875
91.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21438 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15493
2.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22608
136.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27290
558.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24784
571.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30676
416.3 images/sec |
|
|
Clang
|
46004
226.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3463
277.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35949
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17236
515.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13348
55.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27789
864.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17969
1.38 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28144
825.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15421
153.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37414
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
29121
922.1 Kpixels/sec |