| Upload Date | December 22 2025 10:39 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2261
324.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2309
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2277
46.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2152
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1880
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2809
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2014
161.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2094
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1726
51.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1856
7.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2583
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2735
210.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2323
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2375
23.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1878
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2047
64.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4804
689.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6976
42.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4529
92.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5728
132.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5338
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7612
37.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2275
182.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6192
191.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3007
90.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4812
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7235
225.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5685
437.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5643
165.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4584
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5906
5.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5210
165.0 Kpixels/sec |