| Upload Date | December 22 2025 10:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M S2H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M S2H |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600GT |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4787 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3500 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2196 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2366
339.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2071
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2184
44.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2191
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1998
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2154
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2184
174.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2239
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1168
34.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2902
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2999
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2188
168.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2600
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2806
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2023
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2495
79.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8527 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5378
772.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10302
62.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7556
154.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10211
235.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10406
141.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13340
65.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2806
224.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14832
459.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3828
114.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10440
43.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11671
363.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10151
780.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9208
270.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6506
64.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16675
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10086
319.3 Kpixels/sec |