| Upload Date | December 22 2025 10:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2406APNFAG |
| Model ID | Xiaomi 2406APNFAG |
| Motherboard | degas |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1352 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1281
184.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1278
7.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1744
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1648
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1352
18.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1629
8.02 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1313
105.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1438
44.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1324
39.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1059
4.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1576
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
859
66.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1443
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1109
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1187
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1377
43.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2943
422.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4872
29.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6705
137.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6543
150.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5172
70.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5412
26.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1245
99.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6093
188.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3195
95.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3326
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6067
188.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2595
199.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4822
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4128
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5491
5.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5264
166.7 Kpixels/sec |