| Upload Date | December 22 2025 10:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2974 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2939
422.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2851
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3000
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2956
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2661
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3717
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2701
216.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2772
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2457
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2626
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3528
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3684
283.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3283
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3736
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2507
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3009
95.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7612 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6454
926.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8915
53.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8455
173.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8144
187.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8330
113.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10784
53.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3252
260.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8553
265.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5918
177.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6661
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10412
324.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8247
634.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8483
248.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7690
76.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8442
8.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8161
258.4 Kpixels/sec |