| Upload Date | December 22 2025 10:37 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4499 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3398 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1997 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2190
314.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1783
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2065
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1977
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1857
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1916
9.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1949
156.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2031
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1089
32.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2792
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2729
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2020
155.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2305
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2500
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1775
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2291
72.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6522
936.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11431
68.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8946
183.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11870
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11514
156.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14945
73.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2385
191.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15336
475.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4611
138.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12599
52.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10749
334.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9091
699.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9520
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6616
65.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19902
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11250
356.2 Kpixels/sec |