| Upload Date | December 22 2025 10:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3005
431.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2951
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3115
63.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3038
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2752
37.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3788
18.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2849
228.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2846
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2530
75.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2798
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3606
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3811
293.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3521
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3961
39.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2499
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3144
99.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11726 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9746
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13128
79.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10137
207.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13466
310.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13991
189.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18620
91.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3737
299.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14866
460.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9793
293.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11865
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12888
401.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12508
961.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14501
425.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12403
123.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13954
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13582
430.0 Kpixels/sec |