| Upload Date | December 22 2025 10:35 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Vivobook_ASUSLaptop X1502VA_F1502VA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X1502VA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.64 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2387 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2350
337.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2324
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2268
46.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2325
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2283
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2127
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2326
186.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2348
72.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2296
68.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3041
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2866
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2321
178.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2349
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2912
28.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2259
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2380
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9885 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4063
583.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12180
73.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8957
183.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12959
298.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12491
169.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19391
95.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2975
238.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19182
594.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5057
151.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10924
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11941
371.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12436
956.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10889
319.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7145
70.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21931
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10716
339.3 Kpixels/sec |