| Upload Date | December 22 2025 10:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 2110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1865
267.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1764
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2612
53.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2389
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2079
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2572
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2031
162.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2107
65.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2193
65.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1963
8.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2423
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1733
133.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2202
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2026
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1675
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2216
70.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3745
537.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5901
35.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7674
157.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8056
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6672
90.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7743
38.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2340
187.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7571
234.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4735
141.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5044
20.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7268
226.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4383
337.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5969
175.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5371
53.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6401
6.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6898
218.4 Kpixels/sec |