| Upload Date | December 22 2025 10:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 2 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.58 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2742 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
765
109.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
891
5.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
945
19.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
838
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
652
8.85 images/sec |
|
|
Clang
|
830
4.09 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
801
64.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
911
28.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
306
9.17 images/sec |
|
|
Background Blur
|
942
3.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1279
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
720
55.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
909
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
708
7.02 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
864
836.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
862
27.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
650
93.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1224
7.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1002
20.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1052
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
717
9.73 images/sec |
|
|
Clang
|
1002
4.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
816
65.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1092
33.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
335
10.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1082
4.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1370
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
900
69.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
993
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1214
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1128
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1034
32.7 Kpixels/sec |