| Upload Date | December 22 2025 10:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 2 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.59 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2755 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 199 MT/s |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
782
112.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
935
5.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
964
19.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
855
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
668
9.07 images/sec |
|
|
Clang
|
879
4.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
805
64.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
919
28.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
317
9.48 images/sec |
|
|
Background Blur
|
992
4.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1289
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
752
57.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
902
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
746
7.40 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
854
826.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
868
27.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 929 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
661
94.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1221
7.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1006
20.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1090
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
768
10.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1060
5.22 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
821
65.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1084
33.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
346
10.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1097
4.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1473
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
918
70.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1011
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1206
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1097
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1015
32.2 Kpixels/sec |