| Upload Date | December 22 2025 10:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 1157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1162
166.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1144
6.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1191
24.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1075
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
984
13.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1462
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1103
88.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1132
35.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
961
28.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1103
4.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1386
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1498
115.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1299
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1243
12.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
929
899.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1139
36.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3795 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3698
531.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5788
34.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4417
90.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4546
104.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4152
56.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6267
30.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1493
119.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4648
144.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2076
62.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2910
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5191
161.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4091
314.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4004
117.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3878
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3387
3.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3553
112.5 Kpixels/sec |