| Upload Date | December 22 2025 10:31 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3763 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3334
478.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3432
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3945
80.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3476
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3384
45.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4463
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3408
272.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3140
97.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5686
170.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3679
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3779
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4573
351.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3919
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4326
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3095
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3431
108.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8696
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11449
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10784
220.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9654
222.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10597
143.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12698
62.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4052
324.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9975
309.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10684
319.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9733
40.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11471
356.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10549
811.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10851
318.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10340
102.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10320
9.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9580
303.3 Kpixels/sec |