| Upload Date | December 22 2025 10:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.3 (Build 24G419) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 2771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2443
350.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2892
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2508
51.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2773
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2690
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2848
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2111
169.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2924
90.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2676
80.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3609
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3320
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2875
221.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2842
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2598
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2769
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3368
106.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5278
758.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
21511
129.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14286
292.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18007
415.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19280
261.7 images/sec |
|
|
Clang
|
38586
190.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2666
213.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33647
1.02 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
7459
223.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16440
68.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16744
521.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19489
1.50 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14580
427.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7125
70.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43981
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18292
579.2 Kpixels/sec |